Wybrane artykuły

Prev Next

Jak powinna wyglądać randka?

Masa mężczyzn umawia się z dziewczyną na randkę, ale w praktyce popełnia rażące błędy, które w efekcie odpychają kobietę, zamiast ją przyciągnąć.

Atrakcyjność wizualna

Możesz powiedzieć, że temat brzmi banalnie i jest dla Ciebie znany, ale czy oby na pewno? W którymś ze swoich artykułów opisywałam czym jest atrakcyjność wizualna u mężczyzn, dzisiaj zajmę...

Izolowanie dziewczyny od grupy znajomych

Byłeś w klubie wieczorowym. Spodobała Ci się dziewczyna, która znajdowała się w większej grupie koleżanek, znajomych. Oczywiście, podszedłeś, przedstawiłeś się, pogadałeś z nimi swobodnie, pośmiałeś się na luzie. Pijecie razem...

Myśli o mnie, bo jestem

Siła zaistnienia w świecie percepcyjnym drugiego człowieka potrafi działać niesamowicie silnie.Teoretycznie, żyjemy w społeczeństwie i dziennie mamy kontakt z 30 - 70 osobami na różnym podłożu. Na ulicy i w...

Zdobywanie kobiet modelem progresji emocjonalnej

Pamięć emocjonalnaSposób w jaki jesteś postrzegany przez kobietę która Ci się podoba, wynika bezpośrednio z tego, co ona pamięta na Twój temat. Innymi słowy, poprzez swoje zachowania (właściwe lub niewłaściwe)...

Jak nieśmiały facet może zakręcić w głowie atrakcyjnej dziewczynie? Poznaj 4 sekretne zasady.

Bardzo niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że mogąc - poprzez to co robisz i mówisz - zmieniać stan emocjonalny kobiety, który ona bezustannie kojarzy z Tobą, możesz kształtować układ emocjonalny...

Myśl za siebie

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym skąd się biorą zasady?Wyobraź sobie, że kształtujesz jednostkę społeczną. Jednostka musi spełniać pewne określone założenia. Dziecko się rodzi i od początku jest uczone podążać za...

Jak sprawić, aby to ona starała się na randce o Ciebie?

W jaki sposób sprawić, aby na spotkaniu z atrakcyjną kobietą to ona bardziej chciała pocałunku niż Ty, to ona bardziej chciała dalszego flirtu niż Ty i to ona starała się...

wtorek, 16 listopad 2010 11:53

Zdobywanie kobiet modelem progresji emocjonalnej

Napisane przez  F.
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Zdobywanie kobiety modelem progresji emocjonalnej Zdobywanie kobiety modelem progresji emocjonalnej Wingman.pl

Pamięć emocjonalna

Sposób w jaki jesteś postrzegany przez kobietę która Ci się podoba, wynika bezpośrednio z tego, co ona pamięta na Twój temat. Innymi słowy, poprzez swoje zachowania (właściwe lub niewłaściwe) oraz poprzez konteksty sytuacyjne w jakich ona Ciebie widzi, wpływasz bezpośrednio na „zapis” tych informacji w jej umyśle.

To czy się jej podobasz całościowo, czy jesteś dla niej nudny, czy też jesteś dla niej pociągający i interesujący, wynika z jej sposobu myślenia o Tobie.

Innymi słowy, za każdym razem kiedy kobieta uświadamia sobie czy chciałaby się z Tobą umówić czy nie, odwołuje się do swojej pamięci o Tobie.

Na ową pamięć składają się takie czynniki jak:

  • pamięć o obrazach;
  • pamięć o dźwiękach;
  • pamięć o stanach emocjonalnych;
  • pamięć o zapachach, temperaturze, itp.;
  • pamięć o informacji logicznej;

W związku z powyższym, emocje która kobieta czuje w Twoją stronę (emocje pożądania, emocje zobojętnienia, itp.) są tak naprawdę pamięcią o tych emocjach.
To dlatego, osoby nieszczęśliwie zakochane po dłuższym czasie słabiej odczuwają emocje do niedostępnej im osoby.

Kojarzenie i zapamiętanie

Każde Twoje zachowanie zmienia emocje – zależnie - czy jesteście na spacerze i pikniku pośród zieleni i opalacie się w słońcu, czy się kłócicie - czy się śmiejecie, czy marudzicie, narzekacie albo rozmawiacie na smutne tematy – czy śmiejecie się z małp w zoo, czy stoicie w nudnej kolejce.

Za każdym razem to wpływa na jej emocje, na jej emocjonalny stan który przeżywa razem z Tobą. Nieświadomie tworzy sobie skojarzenia chwili z otoczeniem, muzyką, widokiem, czasem i wszystkim co wokół ma jakieś znaczenie, również z Tobą.

Dla lepszego zilustrowania tego procesu, wyobraź sobie przez chwilę salę projekcyjną w starym kinie. Istnieje taśma z obrazem i zupełnie niezależna taśma z dźwiękiem. Uruchomione są jednocześnie, więc widz ma wrażenie że projekcja istnieje jako jedna całość.
Teraz, dołóż do tego trzecią taśmę – taśmę z emocjami.
Za każdą decyzją kobiety stoją emocje. To, czy ona z Tobą zatańczy, czy się z Tobą umówi, czy nie umówi – zależne jest od tego, jak ona czuje się w danym momencie przy Tobie.

W związku z tym, nie ma większego znaczenia co powiesz, gdzie z nią będziesz – znaczenie ma za to równolegle zapamiętany stan emocjonalny.

To czy spotkania z Tobą się jej podobają czy nie, nie zależy od obrazów ani dźwięków, ani od pamięci logicznej.
Jest to zależne stricte od sposobu, w jaki ona się z Tobą czuje w tym czasie.

Kanał motywacyjny

Tak naprawdę na najgłębszym poziomie motywacja przebiega na dwóch kanałach – jest to unikanie oraz dążenie.
Innymi słowy, wszystko co robisz wynika z chęci doświadczania emocji pozytywnych oraz jednoczesnej potrzeby unikania doświadczeń negatywnych.

Progresja emocjonalna mówi o kojarzeniu zauważalnych elementów rzeczywistości oraz treści logicznej wraz z zapamiętaniem obrazów, dźwięków i łączeniem tego z samopoczuciem, które jest związane z oceną doświadczenia i siłą motywacji do ponownego doświadczenia tej sytuacji.

Prawo Efektu, Edward Thorndike, 1898
Zachowanie, które w danej sytuacji wywołuje odczucie zadowolenia (satysfakcję) zostaje skojarzone z tą sytuacją i jeśli w przyszłości sytuacja ta się powtórzy, to wzrasta prawdopodobieństwo, iż powtórzone zostanie także to zachowanie. Jeżeli natomiast w danej sytuacji zachowanie wywoła odczucie dyskomfortu, to spada prawdopodobieństwo powtórzenia się tego zachowania w podobnych warunkach w przyszłości.

Ostaszewski, P. (2000). Procesy warunkowania. w: J. Strelau (red.), Psychologia. Podręcznik akademicki. Tom 2: Psychologia ogólna (s. 104). Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Wnioski

Za każdym razem kiedy spędzasz z kobietą czas, zastanów się jakie emocje „nagrywane są” na pamięć o waszym spotkaniu.
Jeżeli zadbasz, aby jej emocje które zapamiętuje przy Tobie, związane były z zabawą, śmiechem, pozytywną energią, niedostępnością, pożądaniem, niedosytem i intrygą – zostaniesz w taki sposób zapamiętany w jej głowie i sytuacje które razem przeżyliście, zostaną zapamiętane w taki właśnie sposób, ponieważ wspomnienia sytuacji które doświadczyliście razem, dziewczyna odczuwa bezpośrednio przez pryzmat emocji równolegle skojarzonymi ze zdarzeniem.

Jeżeli na spotkaniu rozmawiasz z nią o tym jak wspinałeś się na skałę, o tym jak gonił Cię niedźwiedź i o tym co przeżyłeś, kiedy leciałeś balonem nad oceanem – kobieta skojarzy z Tobą właśnie te informacje, skojarzy emocje jakie dałeś jej opowiadając o tym i w ten sposób będzie Ciebie postrzegała.

Jeżeli natomiast opowiadasz jej o narastającym problemie hemoroidów wśród emerytów, albo o tym jak oszukał Cię były szef, albo o tym jaki zły jest świat a ludzie beznadziejni – stan emocjonalny, który towarzyszy tym rozmowom, kojarzony jest z obrazem Twojej osoby w jej umyśle.

Jeżeli powiesz coś ciekawego, to po prostu powiedziałeś ciekawą rzecz.
Jeżeli powiesz 10 ciekawych rzeczy, to Ty jesteś ciekawy.

I dopiero z tą wiedzą, możesz zastanawiać się i planować jak spędzać randki, gdzie kobietę zabrać i co z nią robić.

Pozdrawiam
F.
SztukaFlirtu.pl

Dodatkowe informacje

  • Poziom zaawansowania: Zaawansowany
Czytaj 64575 razy Ostatnio modyfikowano: środa, 26 marzec 2014 08:17

Sztuka uwodzenia

Sztuka Uwodzenia

Sztuka flirtu

Sztuka flirtu

Jak zagadać

Partner JakZagadać

Jesteś tutaj: Home Artykuly Zdobywanie kobiet modelem progresji emocjonalnej